Aktualitet

Europa blindon stadiumet, ja çfarë nuk u lejohet më tifozëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:51 - 20/11/15 |
b.f

Në Francë, por edhe në mbarë Europën ka  ka rinisur jeta sportive, po kështu edhe ajo futbollistike. Ashtu siç pritej masat janë më shumë se të rrepta. Metal detektor, qen kundra eksploziv, por edhe fishekzjarret apo materiale piroteknike që nuk do të mund të përdoren më janë vetëm disa nga masat që do të aplikohen nëpër stadiume. Po kështu do të ketë kontrolle të rrepta për furgonët e furnizimit me ushqime nëpër stadiume.

Janë cilat janë masat e sigurisë në kampionatet europiane

Liga e Parë Franceze

Himni Kombëtar i Francës-Marsejeza, do të luhet para çdo ndeshje.

Tifozët do të kontrollohen trup më trup gjatë hyrjes në stadium

Jo çanta, kapele dhe sende të forta brenda stadiumeve

Premier Liga e Anglisë dhe Premiershipi i Skocisë

Marsejeza do të luhet përpara fillimit të ndeshjeve

Nëse klubet dëshirojnë mund të vendosin shirtin e zisë në krah

Bundesliga e Gjermanisë

Asnjë mjet piroteknik në stadium

Liga e Spanjës

Siguri maksimale për El Clasico

Një minutë heshtje përpara fillimit të ndeshjeve

Jupiler Pro League e Belgjikës

Një minutë heshtje përpara fillimit të ndeshjes

Asnjë qese apo çantë në brendësi të stadiumit

Seria A e Italisë

Vëmendje të veçantë masave të kontrollit të sigurisë në hyrje të stadiumeve.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas