Aktualitet

Një javë nga sulmet, çfarë pritet të ndodhë sonte në Paris?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:09 - 20/11/15 |
b.f

Artistë dhe më së shumti personazhe të kulturës kanë ftuar njerëzit të mblidhen këtë mbrëmje në Paris pikërisht në orën 21.20 që përkon më orën kur një javë më parë tre grupe terroristësh shkaktuan masakrën ku humbën jetën 130 qytetarë parizien.

Ndryshe nga momente të tilla të cilat shoqërohen në heshtje, organizatorët kanë menduar që kjo mbrëmje të jetë e zhurshme me muzike dhe plot me drita, për ti dhënë të kuptojë terrorizmit se ata nuk do të munden të ndalin jetën.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

 1. S`ka mendodhë asgjë veç ndodhtë edhe një her analiza e Fatos Lubonjes!

  FATOS LUBONJA

  Shkurt 12 ·
  .

  ISLAMI DHE TERRORIZMI?
  1. Lufta e pare boterore, 17 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)
  2. Lufta e dyte boterore, 50-55 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)
  3. Bomba atomike ne Nagasaki, 200.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)
  4. Lufta ne Vietnam, mbi 5 milion te vdekur (prej jomuslimaneve)
  5. Lufta ne Kosove dhe Bosnje, mbi 500.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)
  6. Lufta ne Irak, 1.200.000 te vdekur (prej jomuslimaneve)
  7. Afganistan, Burma etj. (shkaktuar prej jomuslimaneve)
  Akoma mendon se ISLAMI eshte problemi?!

  1,8 mijë pëlqime108 komente553 Shares

Pas