Aktualitet

Emri/ Kapet drejtuesi i një bande kriminale në Shkodër


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:47 - 07/10/21 |
Opi Nion

Një 30-vjeçar, drejtues i një grupi kriminal, në qytetin e Shkodrës ka rënë në prangat e policisë ditën e sotme.

Autoritetet bëjnë me dije se Luverdo Kola është person me rrezikshmëri shoqërore, i shpallur në kërkim për veprat penale “Vrasja me dashje” mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Gjatë momentit të kapjes nga Policia, drejtuesit të grupit kriminal i është gjetur dhe një armë zjarri pistoletë që e mbante me vete.

Po gjatë operacionit, Policia ka sekuestruar edhe 80 kilogramë lëndë narkotike cannabis sativa dhe një sasi municioni luftarak.

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër i ka vendosur 30-vjeçarit masën “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasja me dashje” e mbetur në tentativë dhe “Armëmbajtja pa leje” pasi më datë 1 shtator 2020 Kola ka plagosur me armë zjarri shtetasin T. L.

Gjithashtu u bë shpallja në kërkim e njërit prej bashkëpunëtorëve të tij, shtetasit Gezim (Gjin) Çakaj 52 vjeç.

Pas