Bota

VIDEO/ Aksidenti me 8 viktima, momenti kur rrëzohet avioni në Milano


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:20 - 07/10/21 |
Opi Nion

Mediat italiane kanë kanë publikuar pamje nga rrëzimi i avioni privat, në të cilin udhëtonin tetë persona.

Nga pamjet e publikuara në rrjetet duket se si mjeti fluturues humbet lartësi në mënyrë të shpejtë e më pas rrëzohet sipër godinës që ishte në rindërtim.

“Përse devijove? Për të shmangur turbulencat?” Kjo ishte pyetja e fundit që iu bë përmes radios nga Qendra e Kontrollit në Linate, pilotit të aeroplanit që u përplas në San Donato, Milano.

Përgjigja e pilotit ishte një “jo” e menjëhershme, teksa disa sekonda më pas, mjeti fluturues u zhduk nga radarët.

Në orë 13.07, tre minuta pas ngritjes nga pista, aeroplani privat devijoi nga rruga që duhej të ndiqte dhe nisi të humbte lartësi me nga 25 deri në 30 metra në sekondë.

Më herët është bërë me dije se si pasojë e kësaj përplasjeje të rëndë, asnjë prej presonave që ishin në bord nuk mbijetoi.

Hetimet nga ana e autoriteteve janë duke vijuar për të zbuluar shkaqet e plota të kësaj ngjarjeje./Opinion.al

Pas