Kronikë

Pogradec/ Makina del nga rruga, 3 persona të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:30 - 07/10/21 |
Opi Nion

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në afërsi të fshatit Vërçun, Pogradec.

Sipas njoftimit zyrtar të Policisë një makinë ka dalë nga rruga, duke plagosur drejtuesin dhe dy të rinj, Xh. H. rreth 30 vjeçe dhe shtetasi M. H., 33 vjeç.

Ndërkohë mësohet se drejtuesi i mjetit shtetasi K. G, dhe dy të plagosurit e tjerë  u transportuan në Spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve

Pogradec/Informacion paraprak

Më datë 07.10.2021, rreth orës 15:40, në afërsi të fshatit Vërçun, Pogradec, shtetasi K. G., rreth 45 vjeç, banues në fshatin Shqitas, Maliq, duke drejtuar mjetin tip “Ford”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga. Për pasojë janë dëmtuar pasagjerët, shtetasja Xh. H. rreth 30 vjeçe dhe shtetasi M. H., 33 vjeç, banues në fshatin Çaushli, Maliq, si edhe drejtuesi i mjetit shtetasi K. G., të cilët u transportuan në Spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Pas