Sport

VIDEO/ Me maska dhe me armë, momenti kur grabitet trajneri te berberi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:01 - 07/10/21 |
Opi Nion

Trajneri i ekipit të 23-vjeçarëve të Corinthians, Danilo Gabriel, ka kaluar momente paniku pasi ka rënë pre e grabitësve.

Teksa ishte te berberi tre persona të armatosur dhe me maska hynë në ndërtesë. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:30 të mbrëmjes të së martës, pak pas mbërritjes së ish-lojtarit.

Sikurse shihet në video Danilo shfaqet i shtrirë në dysheme me krahët e hapur.

Atleti informoi se grabitësit morën vetëm një zinxhir që ai kishte me vete.

Në një deklaratë, Sekretariati i Sigurisë Publike tha se rasti është duke u hetuar nga policia dhe dy të dyshuar tashmë janë identifikuar./Opinion.al

Pas