Kronikë

Emri/ I infektuar me COVID-19, humb jetën kirurgu i Sanatoriumit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:13 - 13/09/20 |
Opi Nion

COVID-19 i ka shkaktuar vdekjen një tjetër mjeku në Shqipëri. Mësohet se këtë të dielë ka humbur jetën kirurgu i Sanatoriumit Agron Menzelxhiu.

Lajmi është bërë i ditur nga kolegu dhe kushëriri i tij, mjeku Petrit Vargu. Ndërkohë deri më tani kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit, mjeku i QSUT-së Arjan Pushi, mjeku në spitalin e Pukës Hysni Shkjau dhe mjeku Anibal Byberi, në Tropojë

Agron Menzelxhiu djali tezes sime!Si na le!Doktori i palodhur qe sja kurseve ndihmën askujt!Si mund të ikësh kështu nga covidi vetëm sepse u shtrove në spital për një pathollogji banale!Mjeku njeriu mirë që luftove gjithmonë për jetën e njerëzve!Lamtumire babaxhan i mire qe te miren ja doje te gjitheve!Askush nuk mund te tjetersoj,ti do te mbetesh gjithmone ai,ai qe te njef i gjithë populli!Te qoftë dheu i lehtë,o banor i ri i xhenetit!”, shkruan mjeku Vargu./ Opinion.al

Pas