Kronikë

Elbasan/ Kultivonin lëndë narkotike, arrestohen babai dhe dy djemtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:31 - 13/09/20 |
Opi Nion

Tre persona janë arrestuar nga Policia e Elbasanit pasi akuzohen për kultivim të bimëve narkotike.

Mësohet se të arrestuarit janë babi dhe dy djemtë e tij, I.H., 69 vjeç,  A.H., 34 vjeç, dhe E.H., 40 vjeç, të tre banues në fshatin Balldren, Elbasan.

Policia e Elbasanit ka arrestuar tre persona, babin dhe dy djemtë për kultivim të lëndëve narkotike.

Këta të fundit në bashkëpunim me njëri- tjetrin, në fshatin Jetesh, Elbasan,  kishin kultivuar bimë narkotike. Po ashtu, është shpallur në kërkim A.S., 28 vjeç,  banues në fshatin Jetesh, Elbasan, bashkëpuntor i tyre.

Njoftimi i policisë:

Goditet një tjetër rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Vihen në pranga tre shtetas, si dhe  shpallet në kërkim policor bashkëpuntori i tyre.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike, shërbimet e Komisariatit të  Policisë Elbasan, gjatë kontrollit të territorit,  bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, evidentuar dhe goditën një tjetër rast të tentativës për kultivim të kanabisit.

Si rezultat nga  specialistët për Hetimin e Krimit u  arrestuan në flagrancë shtetasit:

-I.H., 69 vjeç,  A.H., 34 vjeç, dhe E.H., 40 vjeç, të tre banues në fshatin Balldren, Elbasan ( babai me dy djemtë)

Si dhe shpallet në kërkim policor shtetasi A.S., 28 vjeç,  banues në fshatin Jetesh, Elbasan, bashkëpuntor i tyre

Këta shtetas, në bashkëpunim me njëri- tjetrin, në fshatin Jetesh, Elbasan,  kishin kultivuar bimë narkotike, ku  falë punës së mirëorganizuar dhe reagimit në kohë të  shërbimeve të Policisë, u bë e mundur kapja dhe arrestimi i autorëve të dyshuar të kësaj vepre penale

Vijon puna për kapjen e shtetasit të shpallur në kërkim policor dhe identifikimin e personave të tjerë që janë implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprimet e mëtejshme proceduriale./ Opinion.al

Pas