Kronikë

Emrat/ Kush ishin shënjestrat e atentatit në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:55 - 14/05/22 |
Opi Nion

Blerim Preçi dhe Klisman Preçi kanë qenë shënjestrat e atentatit të ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Lezhë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:05, në Ishull Lezhë,  ku  qëllua me armë zjarri në drejtim të një mjetit me të cilin dy personat po udhëtonin.

Fatmirësisht asnjëri prej tyre nuk ka mbetur i lënduar.

Policia bën me dije se janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zonës me qëllim kapjen e autorëve.

Pas