Aktualitet

Emërohet drejtori i ri i Kadastrës së Durrësit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 19/11/19 |
Al Do

Drejtori i ri i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës do të jetë Artur Çobani.

Ai është emëruar pasi drejtuesi i mëparshëm, Liridon Pula u arrestua për shpërdorim detyre dhe u la në burg nga Gjykata e Shkallës së parë. Megjithatë Pula u la i lirë pasi apeloi vendimin në Gjykatën e Apelit.

Artur Çobani ka mbajtur postin e shefit tekniko-ligjor, në Drejtorinë e Përgjithshme të Kadastrës, po ashtu ka qenë i komanduar drejtor në Kavajë para shkrirjes së drejtorive të Aluiznit dhe Hipotekës. /Opinion.al

 

Pas