Kronikë

Qëlloi xhaxhain për motive pronësie, pranga 20-vjeçarit në kërkim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:43 - 19/11/19 |
xhu lia

Është ndaluar nga policia 20-vjeçari me iniciale E.S,i shpallur në kërkim pasi disa ditë më parë kishte qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të xhaxhait të tij, pas një konflikti për motive pronësie.

Më 15 nëntor 20-vjeçari ka qëlluar mbi automjetin e xhaxhait të tij me iniciale Xh.S për motive pronësie, duke shkaktuar vetëm dëme materiale. Në cilësinë e provës u sekuestrua arma e zjarrit.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Kanosja”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike” për 20-vjeçarin./Opinion.al/

Pas