-U tha në Opinion

Ejupi: Kur priten të rikthehen fluturimet ajrore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:39 - 01/04/20 |
Opi Nion

Biznesmeni kosovar Remzi Ejupi, në studion e emisionit “Opinion” si ekspert i kompanive ajrore, tha se të paktën në Gjermani, parashikohet që rreth datës 20 Prill të rikthehen edhe fluturimet ajrore.

Fevziu: Kompanitë gjigande ajrore kanë mbyllur avionët në angar, kur pritet të rikthehen fluturimet?

Ejupi: Varet prej shteteve si do të reflektojë kurba. Planifikoj që në datën 19- 20 Prill të startoj të normalizohet. Në Gjermani, flitet që do të fillojë jeta të normalizohet ngadalë. Shteti gjerman është i organizuar, mendojnë që këtë vit të mos planifikojnë fare pushime dhe të kompesnojnë ditët e humbura. Shqipëria me turizmin, atje e ka rezervën e artë.

Fevziu: Ka shans Shqipëria për turizëm?

Ejupi: Patjetër që ka. Vendet që do të preken më shumë në turizëm do të jenë Spanja, Turqia, Italia, por Shqipëria është një vend i vogël dhe mendoj që do ta marri shumë shpejt veten./Opinion.al

 

Pas