Kryesore

Horoskopi, 1 Prill 2020


               Publikuar në : 08:02 - 01/04/20 |
el ida

Dashi

Karma e mirë do të vijë patjetër në rrugën tuaj dhe ju mund të prisni disa dhurata shpërblyese. Ju keni bërë disa vepra të mrekullueshme në të kaluarën e afërt dhe njerëzit që keni ndihmuar janë të gatshëm t’ju ndihmojnë, nëse keni nevojë për ndonjë gjë.

Demi

Nëse dikush nga miqtë tuaj ka nevojë për ju sot, duhet të gjeni një mënyrë për t’i ardhur në ndihmë. Edhe nëse keni një duzinë projektesh që po vazhdojnë, kjo nuk duhet të ketë rëndësi. Marrëdhëniet personale thjesht duhet të jenë përparësia juaj e parë tani.

Binjakët

Dikush mund t’ju ofrojë disa këshilla të padëshiruara dhe ju duhet t’i jepni disa minuta dhe t’i dëgjoni ato që duhet të thonë. Nëse ndiqni këshillat e tyre apo jo, varet plotësisht nga ju, por është e rëndësishme t’u tregoni të tjerëve tani që gjithmonë jeni të gatshëm t’i dëgjoni.

Gaforrja

Njerëzit kërcejnë me ritmet e tyre unike, por sot do të jeni në një mendje me të tjerët, veçanërisht me njerëzit që i doni më shumë. Kjo është një kohë e një harmonie të madhe në jetën tuaj dhe është një kohë që duhet të festoni. Lërini mosmarrëveshjet e vjetra pas krahëve.

Luani

Nëse sot shfaqen problemet, nuk mund të shkoni te dikush tjetër për ta zgjidhur atë. Ju jeni në kontroll të gjithçkaje dhe do të duhet të jeni ai që të qëndrojë i freskët përballë tempujve të nxehtë. Vazhdoni të buzëqeshni edhe kur sfidat do të duken të pakalueshme.

Virgjëresha

Mund të ketë një ndryshim në nivelin e përgjegjësive, që është një lajm i mirë nga njëra anë. Por nga ana tjetër, ky ndryshim mund të krijojë një çështje të rëndësishme në një nga marrëdhëniet tuaja. Mos u mburrni për ndryshimet që vijnë në jetën tuaj profesionale, por përpiquni t’i vini nën kontroll.

Peshorja

Ju jeni duke evoluar, kështu që mos kini frikë nga ndryshimi. Bëni një lidhje intelektuale sot dhe hidhni një vështrim tjetër në një ide të diskutueshme. Është koha për të sfiduar bindjet tuaja dhe të siguroheni që jeni akoma në anën e duhur të logjikës dhe arsyes.

Akrepi

Një person i mistershëm mund të hyjë në jetën tuaj sot, prania e të cilit duket se krijon shumë energji, por vlerën e tij duhet ta vlerësoni me kujdes. Rrini mbrapa dhe vëzhgoni. Ju mund edhe të mos e shihni atë që të gjithë e shohin.

Shigjetari

Kjo është një ditë e shkëlqyeshme për t’i kushtuar më shumë vëmendje vetes se zakonisht. Tani për tani duhet të ndihmoni veten për t’u çlodhur. Pasi ta keni bërë këtë duke siguruar më shumë energji, do të rimerrni kontrollin dhe të gjeni gjithçka që keni humbur.

Bricjapi

Zgjidhni fjalët me kujdes dhe mos u trembni nga përdorimi i humorit. Njerëzit dëshirojnë të qeshin dhe i duan ata që i bëjnë të qeshin. Në aspektin sentimental, një lidhje e re duket në sfond, por mbetet në dorën tuaj për ta vlerësuar.

Ujori

Tregoni anën tuaj të dhembshur sot dhe mbroni dikë për të cilin kujdeseni. Mungesa e popullaritetit të tij tani është vetëm për faktin se ky person thjesht nuk është i aftë për të treguar se kush është vërtet. Njerëzit respektojnë mendimet tuaja, kështu që bindni ata t’i japin mikut tuaj një shans të dytë.

Peshqit

Një person në jetën tuaj, i cili zakonisht mbetet prapa të gjithë të tjerëve, papritmas është rritur ashtu si ju në karrierë apo në romancë. Transformimi i tij mund të jetë tronditës për ju, por gjithashtu duhet të jetë edhe frymëzues. Është koha për të menduar për të bërë disa ndryshime në jetën tuaj, veçanërisht në atë profesionale./Opinion.al

Pas