-Jetë dhe Stil

Edhe meshkujt mund të ngelin shtatzënë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 03:33 - 28/11/15 |
root

Një hap i madh është bërë sa i përket trajtimit të probleme të fertilitetit, e ndërsa së shpejti mund të trajtojë edhe një problem që ishte i pamendueshëm.

Ekspertë eminent kanë thënë se kjo procedurë, nuk ka pse të mos funksionojë tek meshkujt.

“Mendoj se pesë deri në dhjetë vjet, por edhe më herët. Anatomia e mashkullit dhe femrës nuk ndryshon shumë. E tëra që mbetet të shihet, është se në çfarë forme duhet qasur” ka thënë Dr. Karine Chung nga Universiteti i Kalifornisë së Jugut.

Mirëpo, kjo çështje ngritë një varg të dilemave etike dhe mjekësore. /Telegrafi

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas