-Jetë dhe Stil

E pabesueshme, sa gjëra nuk përdorim më


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:30 - 10/11/15 |
b.f

Hyrja në pëdorim e “smartphoneve” na i ka lehtësuar mjaft jetën, por disa gjera kanë dalë mbase përgjithmonë nga përditshmëria. Mbase nuk e keni menduar por fotot në vijim do ju kujtojnë për këto objekte. Tashmë ata janë të gjithë te përmbledhur brenda një aparati inteligjent që të gjithë e disponojnë.

 

Elektrik dore

Torcia-creative-tools-ok-1000x600

Matës kohe për në kuzhinë

timer-Robert-Tadlock-ok-1000x600

Makinë llogaritëse

Calcolatrice-Horia-Varlan-ok-1000x600

Radio

radio-James-Case-ok-1000x600

Hartat

mappe-Jessica-Spengler-ok-1000x600

Regjistrues zëri

Sony-Voice-Recorder-ok-1000x600

Video lojërat

schiacciapensieri-ok-1000x600

Kronometrin

cronometro-William-Warby-ok-1000x600

Navigatorët e makinave

navigatore-Gareth-Simpson-ok-1000x600

Enciklopeditë

Enciclopedia-Thoth-God-of-Knowledge-ok-1000x600

Bllokun e shënimeve

block-note-Rennett-Stowe-ok-1000x600

Kasestat

musicassetta-ok-1000x600

Aparatin fotografik

fotocamera-compatta-Mark-Roy-ok-1000x600

Pas