Te Fundit

Kush është Ylli Manjani, ministri i ri i Drejtësisë?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:00 - 10/11/15 |
b.f

Ylli Manjani me profesion jurist ka përfunduar studimet për Drejtësi në Universitetin Shtetëror të Tiranës. Me origjinë nga Lezha, fillimisht ka punuar për organizata si OSBE. Më pas ai është bërë i njohur si Sekretar i Përgjithshëm në kabinetin e Kryeministrit Fatos Nano. Post nga i cili më pas u dorëhoq. Në vitin 2009 Manjani ishte kandidat i Partisë Socialiste në Qarkun e Lezhës. Pas humbjes së Partisë Socialiste në zgjedhje, Manjani kritikoi Ramën për mënyrën se si po bënte opozitë. Në vitin 2011, Manjani braktis Partinë Socialiste për tju bashkuar Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ai është i njohur për debatet mbi reformën në drejtësi, sistemin zgjedhor si edhe është pjesëmarrës në debatet televizive.

 

KOMENTO (11)

Shkruaj nje koment

  1. Nuk besoj tek ky njeri jo se kam diçka konkrete me te por se dhe ai qe hiken nga posti thote se po te kishte ndenjur dhe pak do ta rregullonte drejtesine. Ky qe vjen thote se do beje namin ne drejtesi per drejtesine. Po qe se e ke seriozisht e ke te lehte sepse faktet ashtu sikur vepron drejtesia ne saje te fakteve ashtu dhe ju mund te merni vendimet e nje gjyqta/reje, per shembull mer vendimet e zegjines dhe do vesh duart ne koke. Nuk e ben dot se eshte gruaja e ishhhhh prokurorit te pergjitheshem, keta mor i nderuar jane te fundosur ne krime me kriminele, ku eshte e perkoheshme te trashesh qafen me padrejtesite qe i behen atij qe kerkon drejtesi, se haka do shkoje tek i zoti thote populli. Nje keshille shoqerore, meri seriozisht ato ankesat ne portalin tuaj, mos u tall me ate qe mendojne se e persekutojne me padrejtesi kedo qe nuk paguan,se ky i fundit kur paguan, paguan me shpirtin e vremosur nga keta qafetrashet.
    Te shpresojme ishallahhhhhhhh.

  2. OPNION e ke gabim ; YLLI eshte i pa karakter si rama dhe meta por nuk e kane te gjate ne ato karige se populli i shkrete nuk duron ma do te shperthejne

  3. Ja ke fut kot opinion…..Ylli Manjani eshte nga Bulqiza dhe ne vitin 2009 ka qene Kandidat per deputet ne Qarkun Diber

  4. Ylli është një kokërr komunisti i ndyer den-babaden ,vjen nga një fshat I Dibrës që dhe ujë të pishëm nuk kanë. E luan bythën sa andej e sa këndej. Nëse do presim një drejtësi të ndershme nga ky e keni krejt dallash.

  5. Nuk e dime se si do re qeverisin me Edi Ramen me ato cka ka folur ne nje interviste tek abc, pot keshtu jane shqiptaret pa asnje lloj karakteri

  6. Është nga Dibra, vendlindjen e ka në Lezhë. Edhe kandidat për deputet në 2009 ka qenë në Dibër. Karrierën profesionale në administratën publike e ka filluar në sistemin doganor që në kohën kur Berisha ishte president

Pas