Sport

Alban Meha Ekskluzive/ Unë luaj me Van Persin. Nuk e di pse De Biasi nuk më grumbullon


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:20 - 10/11/15 |
b.f

Alban Meha është një nga mungesat e mëdha në dy miqësoret e nëntorit që Shqipëria do të luajë kundër Kosovës dhe Gjeorgjisë. Por sidomos ndaj Kosovës, të cilën e shpreh edhe vetë Alban Meha në një bisedë ekskluzive për Opinion. al, i cili ndihet i zhgënjyer për mos grumbullimin në ndeshjen midis dy kombëtareve shqiptare.

Dritan Laci/ Alban Meha, në listën që De Biasi ka thirrur për dy ndeshjet miqësore ndaj Kosovës dhe Gjeorgjisë, mungon emri juaj. Keni ju një koment përse nuk jeni thirrur në këto dy ndeshje? A ju ka kontaktuar De Biasi për tjua bërë të ditur arsyet pse nuk jeni grumbulluar në këto dy ndeshje? Cila është forma që ju po kaloni në Super Ligën turke?

Alban Meha/ Me mu nuk ka fol askush. Unë nuk di send hiq  qka osht, ka bahet. Kam qef ta di arsyet.

Dritan Laci/Ju nuk keni folur me De Biasin?

Alban Meha/ Unë kam 12 ndeshje. Qdo ndeshje 90 min jam topppppp form. Dhe jam shum i lumtur në konyaspor

Dritan Laci/ E çuditshme mungesa juaj në këto miqësore? Mos ka ndikuar kalimi nga kampionati gjerman në atë turk, për mos grumbullimin në Kombëtare, gjatë këtyre kohëve?

Alban Meha/ Nuk besoj. Unë jam dhe ma I fort se ku kam qen në Germani dhe ktu në Türki luaj kundër lejtarve si Van Persie, Nani, Diego, Podolski …. Unë jam në form shum tmir kit vit

Dritan Laci/ Cili do jetë qëndrimi yt në vazhdim përsa i përket Kombëtares?

Alban Meha/ Unë jam në qdo moment gati kur më thirr kombëtarja jem

Dritan Laci/ Përse mendoni se nuk jeni thirrur? Dhe kur keni folur për herë të fundit me De Biasin dhe çfarë ju ka thënë? A ishte në ëndërrat tuaja një ndeshje Kosovë-Shqipëri?

Alban Meha/ Per kit arsyje po luja qdo ndeshje 90 min. Po serviti qdo dit 2 here nditje per me kan në form France 2016. Normal kjo ndeshje Kosova vs Shqipëri osht kan andrra ime

Dritan Laci/ A keni folur direkt me De Biasin për ecurinë tuaj në Turqi dhe për nevojën për një grumbullim më të gjatë në Kombëtare, dhe çfarë ju ka thënë?

Flm per intervist. Nuk dua me hi ma fel.

 

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Vetëm për gramatikën s’të marr. Kaq! E tha dhe kapiten Cana: “Ne te gjithe po permiresohemi edhe me gjuhen shqipe”. Ti Mehe, s’qenke aq ne forme vella.

Pas