Kryesore

E mori fjalën Taulant Luca,nuk rrihej/Çfarë tha Berisha pasi u largua nga Kuvendi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 27/01/22 |
Opi Nion

Ish-kryeministri Sali Berisha është rikthyer pas 4 muajsh në Kuvendin e Shqipërisë. Para se të futej në sallën e Kuvendit ai u prononcua për gazetarët.

Ndërsa në sallë ai mori fjalën dhe nuk i kurseu edhe akuzat ndaj Ramës dhe Bashës, të cilit nuk ndodheshin në Kuvend.

Në fakt Basha u paraqit në Kuvend për të mbajtur fjalën e tij dhe më pas u largua.

Ish-kryeministri Berisha, pasi foli nga foltorja e Kuvendit ka vendosur të largohet dhe jashtë godinës dha një tjetër prononcim të shkurtër për gazetarët.

“Pas meje mori fjalën Taulant Luca, nuk rrihej më shumë”,-tha Berisha.

Pas këtij komenti ai pati dhe një shtrëngim duarsh me deputetin demokrat të Lushnjes, Saimir Korreshi.

Kujtojmë se kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla mori fjalën në Kuvend për t’iu përgjigjur Berishës, pasi ky i fundit kërkoi që qeveria të ndihmonte Ukrainën me municione./Opinion.al

Pas