Kryesore

Alibeaj nxjerr mesazhet e Nokës me Manjën dhe Nikollën:Ramës i duhet Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:22 - 27/01/22 |
Opi Nion

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka postuar në rrjetet sociale pamje të mesazheve të mbështetësit të Berishës, Flamur Noka i cili duket se komunikon me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla.

Sipas Alibeaj, Noka i ka shkruar kryetares së Kuvendit që t’i japë fjalën ish-kryeministrit Berisha për procedurë. Ndërsa i renditur më poshtë, në chatin e Nokës, duket edhe ministri i Drejtësisë Ulsi Manja.

Në reagimin e tij në “Facebook”, Alibeaj shkruan se Rama i ka vënë në dispozicion Berishës gjithë makinerinë e tij të propagandës dhe bashkëpunon më së miri me të. Sipas tij, ramës i duhet një njeri si Sali Berisha.

Që prej 9 shtatorit, Sali Berisha, për të hequr vëmendjen nga non grata e tij për korrupsion, ka nisur një fushatë të turpshme shpifjesh e mashtrimesh kundër lidershpit të PD. Ndërsa hedh mashtrime nga më ordineret, familjarët dhe bashkëpunëtorët e tij vazhdojnë të pasurohen duke bashkëpunuar me Edi Ramën dhe qeverinë e tij.

Edi Ramës i duhet një njeri si Sali Berisha, ish-kryeministri i vetëm në Europë i shpallur non grata për korrupsion, një njeri i izoluar nga SHBA dhe BE. Prandaj Rama i ka vënë në dispozicion gjithë makinerinë e propagandës së tij duke bashkëpunuar më së miri me të, siç ndodh dhe në këtë komunikim të kapur nga mediat ku Flamur Noka bashkërendon me Ulsi Manjën dhe Lindita Nikollen.

Nga njëra anë ndajnë pazare dhe koordinojnë luftën kundër PD, nga ana tjetër foltorexhinjte non-grata sulmojnë lidershipin e PD. Kushdo me sy në ballë e mend në kokë e kupton tashmë se në Shqipëri ka vetëm një opozitë, që është PD. Rama dhe Berisha janë njësoj. Zgjidh Ramën dhe merr edhe Berishën. Zgjidh Berishën dhe merr Ramën”,-shkruan Alibeaj në reagimin e tij./Opinion.al

Pas