Aktualitet

‘E dua Samsung, jo iPhone’, zbardhen bisedat mes dy avokateve për Vodën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:07 - 15/07/21 |
Opi Nion

SPAK ka zbardhur përmes përgjimeve dhe vëzhgimit fizik të gjitha veprimet e ish-zv.ministres së Brendshme Rovena Voda e cila akuzohet për “Shpërdorim detyre”.

Në përgjime janë shfaqur dhe dy persona të tjera, njëra pretedentja për të kërkuar punë dhe tjetra ndërmjetësesja Majlinda Hasanit dhe Florida Beut.

Pas takimit mes Florida Beu dhe Majlinda Hasani bisedojnë me njëra tjetrën për përgatitjen e dokumentave të nevojshme për punësimin, për kryerjen e aplikimit përkatës.

Kanë biseduar se aplikimi do të bëhej për pozicionin “specialist” në Ministrinë e Brendshme, në Ministrinë e Drejtësisë, në Ministrinë e Financave. Shtetasja Florida Beu shpjegon se do të blinte edhe aparatin e telefonit celular të markës Samsung, se do i çonte edhe disa përfitime të tjera. Sipas bisedes Rovena i ka thënë që t’ja çonte aparatin e telefonit celular, dhe se nuk e donte ‘Iphone’ por telefon i markës ‘Samsung’.

Bëhet me dije se telefoni është blerë në një dyqan telefonësh në qytetin e Tiranës, teksa çmimi real ka qenë 600 euro dhe zonja e ka përfituar me ofertë 550 euro.

Pjesë nga përgjimet e SPAK:

Më datën 25.02.2020, ora 17:31:29 midis shtetasve Florida Beu dhe shtetases Majlinda Hasani zhvillohet biseda me përmbajtje si më poshtë:

Florida: Më ngeli mëndja mos donte më shunë kjo.

Majlinda: Moj ti je budallaqe edhe aq e ka shumëë , rri urtë njëherë se po i hyj njëherë ta hap atë kokën ashtu si di vetë.

Florida: Kam hall e mos donte mëë shumë që të paktën të na vej në një vënd tamam.

Majlinda: Ja thashë unë tashti e do ik-i prap t’ja them, dëgjo këtu se ajo pesëqind mijë lekë do marri do ja dy vjet ti laj këto që do ju japi juve jo vjen PD , PS e heq gocën i them, mos më cani …..

Rri ti se flas vetë unë e hap gojën mirë.

Florida: Se di sa jepet në këto raste ? Majlinda : Mirë me e ke edhe dy do japësh asaj  

Florida: Po pra tamam.

Majlinda: Ti hic.

lorida: E më thotë mua më

Pas