Kronikë

Kultivonte kanabis, në kërkim kreu i një njësie administrative në Lezhë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:10 - 15/07/21 |
Opi Nion

Policia e Lezhës ka shpallur në kërkim kreun e njësisë administrative të Ungrejtit për kultivim kanabisi.

Bëhet me dije se me kërkesë të prokurorisë Gjykata e Lezhës ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” në mungesë për veprën penale “kultivim i bimëve narkotike” dhe “shperdorim detyre”.

Po ashtu, “arrest ne burg” është vendosur edhe për Zef Brocin, i cili është vënë në pranga nga policia./ Opinion.al

Pas