Kronikë

Shkodër/ Goditet grupi kriminal, një person në pranga dhe dy në kërkim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:20 - 15/07/21 |
Opi Nion

Një grup kriminal me rrezikshëmri të lartë shoqërore është goditur nga Policia e Shkodrës. Autoritetet njoftojnë se në kuadër të operacionit të koduar “Lotaj” u arrestua Florjan Gilaj, 24 vjeç, banues në Grudë e Re.

Gjithashtu janë shpallur në kërkim bashkëpunëtorët e tij, A. G. dhe K. B., të dyshuar për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim.

Gjatë operacionit rezultoi se në një sipërfaqe të pyllëzuar në fshatin Lotaj, këta shtetas po ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit.

Në brendësi të zonës së pyllëzuar u konstatua edhe një ambient të cilin këta shtetas e kishin përshtatur për të fjetur, ku u gjet dhe një sasi lënde narkotike e dyshuar marijuanë.

Polici arriti të prangosë 24-vjeçarin, ndërsa dy të tjerët që kanë mundur të largohen janë shpallur në kërkim.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale” të kryera në bashkëpunim./ Opinion.al

Pas