Kronikë

Drogë dhe armë, arrestohet 28-vjeçari në Durrës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:16 - 31/05/20 |
Opi Nion

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia e Durrësit pasi qarkullonte me armë zjarri pa leje dhe nuk iu bind urdhrave të policisë. Autoritet njoftojnë se gjatë kontrollit, të riu i është gjetur dhe një sasi lënde narkotike të llojit marijuanë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Armëmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi me burgim deri në 7 vjet.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës kanë ndaluar për kontroll në afërsi të muzeumit, mjetin tip “Mercedes Benz”, me drejtues shtetasin K. B. Gjatë kontrollit fizik, këtij shtetasi shërbimet e Policisë i kanë gjetur në brez një armë zjarri pistoletë “TT”, me një karikator me fishekë, si dhe një sasi pres 17.5 gr lëndë narkotike e llojit marijuanë, të cilat u sekuestruan në  cilësinë e provës materiale”, thuhet në njoftimin e policisë./ Opinion.al

Pas