InstaBIZ

Udhëtime si drejtoreshë në ministri? Fara: Kam udhëtuar vetëm për koncerte


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:11 - 24/07/21 |
Opi Nion

Këngëtarja Eli Fara ka reaguar përmes një postimi në Instagram, lidhur me artikujt e publikaur në disa portale dhe të shpërndarë në rrjetet sociale, sipas të cilave ajo ka qenë e punësuar si drejtoreshë për 8 vite në administratën publike.

Duke ju përgjigjur artikujve, këngëtarja shprehet ndër të tjera se nuk kam firmosur kurrë në asnjë bordero si drejtoreshë dhe nuk ka udhëtuar si e tillë, por vetëm për koncerte.

Më tej, ajo shprehet se do të ketë një betejë ligjore lidhur me këtë argument.

Kujtojmë se pak ditë më parë në disa portale qarkulloi një artikull sipas të cilit thuhej se këngëtarja kishte qenë e regjistruar si drejtoeshë në Ministrinë e Mbrojtjes dhe më pas në Ministrinë e Mjedisit, në pozicionin e Drejtoreshës së Ngrohjes Globale.

Postimi i plotë i Eli Farës

Zoti me ka bekuar me zerin qe me fali ,gjith jeten time ia kam kushtuar artit te kenges! Ndjej neveri te pa fund per njerezit qe abuzojne me jeten e te tjereve duke shpifur pafytyresisht!!!

Ndjej detyrim moral te sqaroj opinionin publik mbi lajmet e rreme nga disa portale keto dite! Nuk di te kem mashtruar apo vjedhur askend kurre ne jeten time! Kam punuar fort dhe jam krenare per rrugen qe kam ndjekur per te perballuar çdo gje me djersen time, jam krenare per edukaten qe me kane dhene prinderit e mi te mrekullueshem larg te keqiave, mashtrimeve, vjedhjeve! Deri tani nuk e kam besuar se ne bote ka njerez kaq te ligj, te paskrupullt dhe abuzive! Perse i ka sjelle zoti ne kete bote? Duke shkruar tani po shoh babain tim 88 vjeçar duke shkulur barishtet e keqia ne oborr, si mendoni do shpetoje nga ato? Zoti e befte mire per te gjithe ne!

Nuk kam firmosur kurre ne asnje bordero si drejtoreshe!!!Nuk di te kem marre ndonjehere rroge si drejtoreshe!!!! Nuk di te kem udhetuar ndonjehere si drejtoreshe!!! Kam udhetuar vetem per koncerte dhe nuk kam pasur nevoje per shoqerues! Kjo eshte e verteta!

Thone qe ne ditet me te veshtira njeh ata qe te duan por edhe ata qe mezi presin te marrin gurin e pare e te te godasin. Per keta te fundit nuk dua te flas me shume, disa prej tyre do te kene perballje ligjore. Ndersa per ata qe u shqetesuan njesoj si une dhe besojne te e verteta ime, dua ti Falenderoj pa fund!

View this post on Instagram

 

A post shared by Eli Fara (@elifaramari)

Pas