Aktualitet

Video/Nën himnin e Kosovës, Distria Krasniqi nuk i mban lotët në Tokio


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:22 - 24/07/21 |
Opi Nion

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi e ka patur të pamundur të mbajë lotët ndërsa nën Himnin Kombëtar flamuri i Kosovës është ngjitur lart. Fituesja e medaljes së artë tha në konferencën për mediat se nuk ka qenë e lehtë të fitonte ndaj japonezes, Funa Tonaki, ndërsa shtoi se beson që Kosova do të ketë një medalje tjetër në Tokio.

Ajo pohoi se këtë fitore ja dedikon pikërisht vendit të saj.

“E di që Kosova nuk do të shkojë e vetëm me medaljen time në shtëpi, jemi 11 kandidatë nga vendi ynë për në Tokio, Kosova do të ketë edhe ndonjë medalje tjetër. Unë jam shumë e lumtur. Fitoren ia dedikoj vendit tim, trajnerit, ekipit dhe gjithë Komitetit Olimpik si dhe familjes sime”.

Për kampionen e gjithë kjo ishte si një ëndërr.

“S’e kom besu që u kry kjo ditë, krejt çka dijë është se jam shtrirë dhe i kam mbyllur sytë, nuk mu besojke. Ka qenë kjo ditë kaq me rëndësi që e kam pasur për mua për tërë jetën”, ka thënë ajo./Opinion.al

Pas