-Shëndeti

Doni që fëmijët të hanë perime?! Shoqërojani me mishin e pulës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 07:44 - 03/10/15 |
root

Prindërit në të gjithë botën ankohen se, fëmijët e tyre nuk i pëlqejnë aspak perimet dhe ky është një problem shumë i madh. Por nutricionistët iu ofrojnë zgjidhjen e duhur. Sipas tyre çelësi i suksesit është servirja e duhur në pjatë. Ata këshillojnë që nënat në rast se duan që vogëlushët të ushqehen me perime, duhet që këto të fundit t’ua servirin me mishin e pulës. Mishi i pulës është i preferuari i tyre.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas