Te Fundit

Arrestohen vrasësit e dy të rinjve, ngjarja për pazaret e drogësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:14 - 03/10/15 |
b.f

TIRANË- Një ditë pas vrasjes së dy të rinjve të Tiranë, policia ka identifikuar dhe prangosur autorët. Ata janë Sael Sulaj, 20 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë dhe Vasiel Çavo, 23 vjeç, lindur në Tropojë dhe banues në Tiranë.
Shenjestër e tyre ka qenë 40 vjeçari Elvis Gaçaj, i cili ka mbetur i plagosur në këtë ngjarje. Motivi: Prishja për pazaret e drogës.
Lajmi u bë i ditur nga Policia e Shtetit paraditen e së shtunës. Drejtori i Tiranës, Ervin Hodaj në një deklaratë për mediat është bërë dokumentimi i plotë ligjor, zbulimi i motiveve dhe mekanizmit, si dhe arrestimi i autoreve të dyshuar, të ngjarjes se ndodhur në afrësi te lulishtes 1 maji ne datë 1 Tetor 2015”, tha Hodaj. Aktualisht po punohet per gjetjen e TT që u përdor në krim, ndersa është gjetur automatiku një ditë më parë.
Në këtë ngjarje të rëndë mbeten të vrarë, Kevin Rugova, 22 vjeç, lindur dhe banues në Tiranë dhe 30 vjeçarja me origjinë rumune, Aurora Oskian. Mendohet se viktimat janë vrarë aksidentalisht.
“Motivi i ngjarjes ka qenë konfikti i autoreve të dyshuar me të plagosurin Elvis Gaçaj, në lidhje me shpërndarjen e lëndëve narkotike”, tha drejtori i Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj.
Mekanizmi i ngjarjes: Rreth orës 19.40 të datës 1 Tetor, dy autorët e dyshuar të armatosur me automatik kallshnikov dhe pistolete TT pasi kanë pikasur automjetin BMW të shtetasit Elvis Gaçaj të parkuar në brendësi të pallateve në afërsi të Lulishtes 1 Maj, janë fshehur në brendësi të dy hyrjeve të pallatit. Pas disa minutash, kur në makinë kanë hyrë Elvis Gacaj dhe pasagjerët e tjerë , kanë qëlluar në drejtim të makinës, dhe më pas janë larguar nga dy drejtime të ndryshme drejt lumit të Lanës, ku edhe kanë hedhur dhe armët e krimit.

autori 2autori 1

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas