-Shëndeti

Pjesa më e mirë e avokados janë…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 03/10/15 |
root

Avokado është një nga ushqimet më të trendy të momentit, por duhet të keni parasysh që nuk duhet të hidhni poshtë pjesën më të shëndetshme të tij… farat. Këto të fundit përmbajnë më shumë antioksidantë se të gjitha frutat dhe perimet e tjera, sipas ekspertëve të ushqimit. Por si ti konsumoni këto fara?! Zgjidhja e duhur janë që ato ti përzieni me spinaq, fruta, apo perime dhe bashkë me to të bëni një smoothie.

Best way to use an avocado seed is to cut it into quarters using a knife and pop it in the blender so it becomes a powder before adding to your smoothie

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas