InstaBIZ

DiCaprio dhe Martin Scorsese sërish bashkë, ja projekti që do të sjellin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:25 - 25/10/18 |
el ida

Leonardo DiCaprio dhe Martin Scorsese bëhen bashkë sërish për filmin ‘Killers of the Flower Moon’. Pas suksesit të fundit me ‘The Wolf of the Wall Street’, dyshja e famshme do të vijnë përsëri bashkë për filmin më të ri të Scorsese.

Filmi do të jetë një përshtatje e radhës, nga libri ‘Killers of the Flower Moon’. Libër ky i cilësuar nga New York Times si libri më i shitur i vitit 2016 .

Kjo është hera e gjashtë që dyshja DiCaprio-Scorsese bashkëpunojnë. Filmi i fundit që ata kanë bërë bashkë është ‘The Wolf of the Wall Street’. Filma të tjerë të suksesshëm janë: “Gangs of New York”, “The Aviator”, “The Departed”,  “Shutter Island”.

 

Pas