Life Style

Një listë gjërash që nuk duhet ti bësh në punë për të mos bezdisur kolegët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 25/10/18 |
el ida

Sjellja dhe paraqitja në vendin e punës është shumë e rëndësishme.

Duhet të dini që jo gjithmonë disa nga sjelljet apo veset tuaja mund t`i reflektoni në punë, por duhet të përshtateni me ambientin dhe kolegët e punës. Ashtu siç ju keni gjëra që nuk pëlqeni te kolegët edhe ata mund të kenë te ju, por e rëndësishme është që sjelljet tuaja mos të kthehen në problem për të tjerët.

Këto janë disa nga gjërat që nuk duhet t’i bëni kurrë në punë:

Mburrja.

Ardhja me vonesë në punë.

Paraqitja me vonesë në çdo takim të mundshëm.

Mban vendin pis.

Pyet shumë.

Ankohesh shumë.

Ke higjienë të pakët vetjake.

Hiqesh si i sëmurë kur nuk je.

Reflektoni stres.

Bëni diçka tjetër kur jeni nëpër takime.

Ndërpret të tjerët.

Je shumë i zhurmshëm.

Bëni telefonata personale gjatë gjithë ditës.

Bëni thashetheme për të tjerët.

Shmangni eventet sociale.

 

Pas