Kryesore

Nisma e radhës e qeverisë Rama: Ndalimi i alkoolit për minorenët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:04 - 25/10/18 |
b.f

Pas miratimit në Kuvend të nismës së qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit më 1 janar 2019, kryeministri Rama ka njoftuar nismën e tij të re, kontrolli i tregtimit të alkoolit.

Në statusin e tij në “Twitter”, Rama shkruan se do të ndalojë tregtimin e alkoolit për të rinjtë nën 18 vjeç dhe ndalimi i hyrjes në lokale për ta gjatë orareve të mësimit.

“Tani radhën e ka beteja kundër tregtimit të alkoolit për të rinjtë nën 18 vjeç dhe ndalimi i hyrjes në lokale për ta gjatë orareve të mësimit, të pashoqëruar me mësues apo prindër.Shumë shpejt plani i masave administrative për lokalet që kapen në shkelje të këtyre dy rregullave”,shkruan Rama.

 

Pas