Aktualitet

“Dhalla ka mbaruar?”,Bashës i servirin byrek: Nuk kam ardhur për fushatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:21 - 08/04/21 |
Opi Nion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndaluar në një lokal në Lushnje ku ka porositur byrek dhe dhallë.

Gajtë ndalesës së tij kryedemokrati Basha ka takuar edhe gratë që punonin në këtë lokal.

Sipas Bashës nuk ka ndaluar për fushatë, por u shpreh se gjithmonë kur shkon për në jug kthehet pasi e konsideron si stacion atë lokal.

Ndrkohë që kreut të PD-së i kanë servirur  byrek me kos deleje, teksa ka marrë dhe urime për fitore më 25 prill.

Pjesë nga biseda:

LULZIM BASHA: Punë e mbarë, po ju qenkeni gjithë këto zonja këtu.

E kam stacion që ndaloj gjithmonë. Kudo ku shkoj. Në Sarandë, Vlorë Fier. Madje kur jam në Durrës apo Kavajë vij këtu. Qoftë 25 prilli një ditë fitoreje për ju e familjet tuaja. T’ju a kthejë shpresën të gjithëve, e Shqipërisë. Punë e mbarë. Suksese. Fitore të përbashkët.

Çuna si jeni, u lodhët? Mirë jeni? Mos kujtoni se kam ardhur për fushatë, e kam si shtëpinë time. Sa herë shkoj për në jug, e kthehem, e kam ndalesë. Pashë ato zonja që punonin. Se më parë kisha parë nja 2-3. Ato ishin shumë. T’i bëjmë edhe më shumë pas 25-ës. Madje a ka mundësi ta hapim edhe një në Tiranë.

QYTETARI: Meqenëse ka ardhur kryeministri i ardhshëm, unë do bëj tavë ekstra tha.

LULZIM BASHA: Dhalla ka mbaruar që më solle ujë? Kos dele. Të falënderoj nga zemra. Në të mira, gëzime e fitore./Opinion.al

Pas