Kronikë

Detaje nga vrasja në Greqi/2 goditje në fund të barkut me thikë 28cm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:10 - 31/07/21 |
Opi Nion

Të dhënat që dolën nga ekzaminimi mjeko -ligjor për krimin e rëndë në Greqi janë tronditëse. Sipas ekzaminuesve mjekësorë, 31-vjeçarja Anisa Shehu ka 2 dëmtime në zonën e qafës së mitrës dhe nuk ka shenja të një përleshjeje. Ndoshta ajo ka qenë e shtrirë në shtrat pa qenë në gjendje të imagjinonte se çfarë do të ndodhte. Ajo është goditur nga një thikë 28 cm, nga bashkëshorti i saj Florand Shehu. Ky krim çnjerëzor ndodhi të premten pasdite, ndërsa 40-vjeçari që më pas iu dorëzua autoriteteve të policisë. Të shtunën në mëngjes, vrasësi u dërgua në prokurori. Ai akuzohet për vrasje në gjendje të qetë shpirtërore si dhe për mbajtje të armës.

Nga fqinjët, Shehu raportohet si person konfliktual me sjellje dhe I dhunshëm ndaj gruas. Sipas shumicës së fqinjëve, të cilët folën në polici menjëherë pasi 40-vjeçari u shfaq në komisariat, ai ishte xheloz për gruan e tij. Në të njëjtën kohë, ata shtuan se çifti nuk ishte i lumtur, por grindeshin vazhdimisht dhe zërat e tyre dëgjoheshin në të gjithë pallatin. Në fakt, nuk ishin të paktë ata që e kishin dëgjuar shumë herë nënën e re të thërriste “ndihmë”./Opinion.al

 

Pas