Aktualitet

Emrat/19 gra e fëmijë riatdhesohen nga kampet siriane, ja cilët janë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:52 - 31/07/21 |
Opi Nion

Gazetari Taulant Kopliku ka nxjerr të plotë listën e riatdhesimeve të fëmijëve dhe grave që priten të mbërrijnë sot në Tiranë, pasi janë nxjerrë nga kampet siriane.

Kopliku, i pari gazetar shqiptar që ka hyrë në kampin Al-Hol për rastin e Alvin Berishës ka sjelle vazhdimisht informacion lidhur edhe me operacionin e kthimit te ketij grupi prej 19 personash.

Sipas Koplikut emrat e 5 grave dhe 14 fëmijëve që mbërrijnë sot janë si më poshtë:

Klodilda Zani (Cami) me 3 femijet (Jasmina) -Tirane

Brunilda Koçellari me  5 femijet – Tiranë

Entela Vladi nga Dibra me 4 fëmijet.

Ruzhdije Balliu, nga Librazhdi (me e moshuara nga gratë)

L. K. me dy femijet

Pas