Aktualitet

Video/Dolën nga kampi sirian, momenti i mbërritjes së fëmijëve në Qamishli


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:29 - 31/07/21 |
Opi Nion

Operacioni i nxjerrjes nga kampet siriane për 14 fëmijë dhe 5 gra nga Shqipëria duket tashmë i kryer. Ata do të jenë nesër në Tiranë, ndërkohë që gazetari Taulant Kopliku ka nxjerrë disa foto eksluzive nga momenti i mbërritjes së tyre në Qamishli (Kurdistani Sirian).

Njëkohësisht drejtuesit kryesorë të operacionit kanë dalë edhe në një konferencë për mediat. Për palën shqiptare, operacioni drejtohej nga shefi i antiterrorit Gledis Nano dhe oficeri Indrit Doda./Opinion.al

Pas