Kronikë

(DETAJE / EMRAT) Vriten vëlla e motër në oborrin e shtëpisë në Rrëshen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:10 - 25/02/20 |
Al Do

Rrësheni është tronditur mbrëmjen e sotme nga një ngjarje që ka futur në zi familjen Filopati.

Vledison Filopati dhe motra e tij Esmeralda Filopati janë vrarë në oborrin e shtëpisë nga ish-bashkëshorti i kësaj të fundit, Fatmir Kolecaj rreth orës 20:40 në Kodër Rrëshen të Mirditës.

Çifti kishte zgjidhur martesën para tri vitesh dhe kishin 3 fëmijë. Por mesa duket Kolecaj nuk e kishte përjetuar mirë këtë situatë. Megjithëse ndarja e tyre kishte ndodhur prej kohësh ajo është pista kryesore që dyshohet si motivi i ngjarjes së rëndë. Mësohet gjithashtu se Vledison Filopati kishte pak ditë që ishte kthyer nga Italia.

Sipas policisë, Fatmir Kolecaj pas krimit është larguar menjëherë nga vendngjarja. Në ndjekje të tij tashmë janë vënë ekipe të forcave RENEA, FNSH dhe policisë së Lezhës.

Ai ka qenë i ndaluar më parë nga policia për dhunë në familje. /Opinion.al

Pas