Te Fundit

Deputetja-Beqajt: Je injorant në mjekësi, s’di as sa Nard Ndoka


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 28/09/15 |
b.f

TIRANË- Komisioni i Shëndetësisë është përfshirë nga debate të ashpra sot ku kryesisht deputetet e PD kanë akuzuar ministrin Beqaj për shpërdorim me fondet dhe mosmenaxhim të situatës në spitale. Më e ashpra ka qenë deputetja e PD e zgjedhur në Lezhë, Albina Deda, e diplomuar në Mjekësi.

Beqaj: Nuk ka mungesë ilaçesh në spitale.

Vokshi: Mungojnë 15 ilaçe decizive sot në treg. Në qendra shëndetësore mungojnë shiringat dhe pambuku. A i dini ju këto z. Ministër?

Beqaj: Kjo ishte sjellje e pritshme prej teje si specialiste e ilaçeve firmato.

Vokshi: Vëre në punë Senatoriumin. As nje koronarografi nuk bëhet sot atje. Kam një mesazh që dikush më thotë se ka 3 muaj që nuk merr ilaçin e së ëmës për kancerin.

Beqaj: Kjo historia jote e facebookut është bërë në modë. Si facebooku i Saliut.

Vokshi: S’ta them dot emrin se e heq nga puna. Ju e keni bërë terror dhe diktaturë këtu.

Deda: Mungojnë një sërë ilaçesh..

Beqaj: Nuk mund të dëgjoj broçkullitjet që ke thënë gjithë vitin.

Deda: Injorancë e broçkullitje e kombinuar mirë tek ti. Je strumbullari i gjithë këtyre marrëveshjeve me depot farmaceutike. Je i vetmi Ministër që s’di dhe s’pyet profesorët për vendimet që merr. As modelet që vendosi Nard Ndoka nuk i ruajte dot. Se ti i kapërcen njohuritë e Nardit në shëndetësi.

 

albina ok1395237507big_2

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas