-Shëndeti

Ja pse femrat duhet të pinë birrë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:50 - 28/09/15 |
root

Një ose dy gota birra në javë për femrat, janë mëse të këshillueshme për shëndetin. Sipas një studimi të fundit të Universitetit të Gothenburg, gratë dhe vajzat duhet të konsumojnë dy gota birrë në javë, e cila i ndihmon për sëmundjet e zemrës. Sipas tyre 30% e grave që vuajnë nga atakët në zemër, janë ato që nuk pinë fare birrë. Sipas mjekëve kjo pije është shumë e mirë për sëmundjet kardiovaskulare.

Researchers at the University of Gothenburg found moderate female beer drinks had a 30 per cent lower than heavy drinkers and women who never drink beer

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas