Kryesore

Deklarata e Ramës “shqetëson” opozitën, Kryemadhi: Kryeministri i dështuar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 01/09/20 |
Opi Nion

Deklaratat e kryeministrit Edi Rama në lidhje me zgjedhjet e ardhshme kanë ngjallur reagimin e opozitës.

Rama iu kërkoi nga Elbasani një mandat të tretë qytetarëve, ndërsa tha se shqiptarët nuk kanë alternativë më të mirë se ai.

Pas kësaj deklarate ka reaguar kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ka shpërndarë foto me të rinjtë e partisë që drejton, ajo thotë se “Kryeministri i dështuar refuzon të shohë alternativën më të mirë. Këta të rinj dhe të reja janë gjenerata tjetër e udhëheqësve të Shqipërisë. Është koha për të ecur drejt Evropës.”

 

Pas