Aktualitet

Dëborë në Korçë, temperaturat e ulëta sjellin akull në rrugë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:36 - 15/01/21 |
Opi Nion

Reshje dëbore janë regjistruar gjatë orëve të natës në qarkun e Korçës. Dëbora, e shoqëruar me erë të fortë në zonat malore ka nisur përgjatë intervalit të orës 19:00 deri në 02:00 të mëngjesit, ndërsa trashësia e saj varion nga 10-20 cm.

Mësohet se reshjet e dëborës kanë nisur dhe probleme te para në qarkullimin e automjeteve, pasi temperatura e ulëta kanë sjellë akull në rrugë.

Ndërkohë, ekipet e mirëmbajtjes kanë punuar gjatë gjithë kohës për pastrimin e borës dhe kriposjen e rrugëve, megjithatë në orët e mëngjesit rekomandohet përdorimi i zinxhirëve dhe goma dimërore.

Moti aktualisht është i kthjellët ndërsa termometri shënoi -7 gradë në vlerën minimale./ Opinion.al

WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.08.08-1-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.08.08-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.08.09-1-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.08.09-2-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.08.09-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.14.31-2-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.14.31-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.14.32-1-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.14.32-3-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.14.32-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.14.33-1-772x579 WhatsApp-Image-2021-01-15-at-08.14.33-772x579
<
>

Pas