Sport

De Biasi në 5 trajnerët më të mirë të botës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:00 - 11/11/15 |
b.f

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Gianni De Biasi renditetit trajneri i pestë më i mirë në botë. është ky vlerësimi që bën gazeta britanike “The Telegraph”, e cila ka  publikuar renditjen e 20 trajnerëve më të mirë të botës për skuadrat përfaqësuese në futboll.

Eshtë e padiskutuar, se hyrja e Shqipërisë për herë të parë në kampionatin Europian i ka rritur pikët e teknikut italian, i cili ka lënë pas emra të njohur, si Konte i Italisë, Deshamps i Francës dhe Martinon i Argjentinës.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas