Aktualitet

Dalin fituesit e lotarisë amerikane, linku ku gjenden emrat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:43 - 07/05/22 |
Opi Nion

Del lista e ftuesve që kanë aplikuar për lotarinë amerikane. Sikurse ishte bërë me dije emrat janë tashmë publik prej orës 18:00 në faqen zyrtare, ndërsa përzgjedhja bëhet në mënyrë rastësore ashtu si edhe në vitet e shkuara. Periudha e aplikimeve për Programin e Vizave të Shumëllojshmërisë DV-2023 ishte midis 6 tetorit 2021 dhe 9 nëntorit 2021.

Emrat e fituesve gjenden në këtë link:

https://dvprogram.state.gov/

Pas