Rajoni

Covid në Maq.e Veriut, ulen rastet e reja dhe rriten ndjeshëm të shëruarit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:12 - 21/08/20 |
el ida

Maqedonia e Veriut ka regjistruar ditën e sotme 115 raste të reja me koronavirus, duke shënuar një ulje të lehtë krahasur me një ditë më parë ku u regjistruan 118 infeksione. Numri më i madh të infektuarve me Covid-19 është regjistruar në Shkup dhe Gostivar.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi gjithashtu për tre viktima të tjera.

Në 24 orët e fundit, numri i të shëruarve ka qenë thuajse sa dyfishi i rasteve të reja, pasi 225 persona fituan betejën me COVID-19.

Që nga nisja e pandemisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 12.095 persona pozitivë, 531 prej të cilëve kanë humbur jetën./Opinion.al

Pas