Politikë

Meta: Koha për të ecur si Rilindasit e vërtetë, për të rrëzuar çdo mur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:53 - 21/08/20 |
el ida

Presidenti, Ilir Meta ka vlerësuar me dekoratën e Flamurit Kombëtar vëllezërit rilindas Abdyl, Naim dhe Sami Frashëri.

“Për kontributin e pazëvendësueshëm në zgjimin e vetëdijes kombëtare dhe Rilindjes kulturore e letrare, në shërbim të mbrojtjes së territoreve shqiptare dhe luftës për Pavarësinë e Shqipërisë, pata sot nderin të vlerësoj në vendlindjen e tyre, me Dekoratën e Flamurit Kombëtar, më të lartën në Republikë, vëllezërit Abdyl, Naim dhe Sami Frashëri”, shkruan Meta në Facebook.

Teksa i konsideron vëllezërit Frashëri, pishtarë të dijes dhe atdhedashurisë, kreu i shtetit shton se tani është koha për të ecur në gjurmët e Rilindasve të vërtetë, për të rrëzuar çdo mur dhe për t’u çliruar nga çdo e keqe që synon të mbajë peng të ardhmen europiane të Shqipërisë.

“Është koha për të ecur në gjurmët e Rilindasve të vërtetë, për të rrëzuar çdo mur dhe për t’u çliruar nga çdo e keqe që synon të mbajë peng të ardhmen europiane të Shqipërisë”, shkruan Meta./Opinion.al

Pas