Rajoni

COVID/ Greqia vijon me shifra të larta, 942 raste të reja dhe 58 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:36 - 30/12/20 |
Semiljana Azizi

Gjatë 24 orëve të fundit Greqia ka konfirmuar 942 raste të reja të virusit COVID-19 në vend, prej tyre 22 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik raportoi sot për 58 vdekje të regjistruara duke shkuar kështu numri në 4788 vdekje gjithsej në vend.

Sakaq, sa i përket numrit total të rasteve të konfirmuar si pozitiv që nga fillimi i pandemisë janë gjithsej 137918 pacientë.

Ndërkohë që, 443 pacientë po trajtohen të intubuar, 885 pacientë të tjerë janë shëruar./Opinion.al

Pas