Aktualitet

Covid-19 në Shqipëri, 5 raste nga 3039 testime të kryera


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:52 - 11/07/21 |
Opi Nion

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend. Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 raste te reja nga  3039 testime të kryera dhe asnjë viktimë si pasojë e Covid-19.

Kanë rezultuar pozitivë me Covid19, pesë qytetarë në këto bashki: Nga 1 rast në Tiranë, Shkodër, Lezhë, Has, Shijak.

Aktualisht janë 86 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.
Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 7 pacientë.
Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.
Janë shëruar 3 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,050 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (11 Korrik 2021)
Raste të reja ditore       5
Të shëruar në 24 orë     3
Të shtruar në spitale      7
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                3039

Testime totale             834,730
Raste pozitive             132,592
Raste të shëruara        130,050
Raste Aktive                        86
Humbje jete                   2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë            31
Elbasan           12
Fier                  11
Korçë             8
Vlorë                7
Shkodër          6
Lezhë                4
Durrës              4
Kukës 2
Gjirokastër        1

Pas