Rajoni

1 465 raste të reja me koronavirus në Greqi, vetëm 5 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 11/07/21 |
Opi Nion

Vijon të mbetet i lartë numri i rasteve të reja me Covid-19 në Greqi.

Bëhet me dije sr gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar të infektuar me Covid 1 465 raste të reja dhe kanë humbur jetën 5 persona.

Sipas raportit të fundit nga Ministria e Shëndetësisë vijojnë të jenë në gjendje të rëndë në spital 142 pacientë.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 161 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 1,966 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i rasteve është 438,809, nga të cilat 51.2% janë burra, ndërkohë kanë humbur jetën 12 792 qytetarë. /Opinion.al

Pas