Aktualitet

COVID-19 në Shqipëri/ 22 qytetarë të infektuar, asnjë humbje jeteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:18 - 27/10/22 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 22 raste të reja nga COVID-19 nga 501 testime të kryera. Gjatë këtij harku kohor nuk është shënuar asnjë humbje jete nga COVID-19.

Rastet e reja janë regjistruar, 11 në Tiranë,  4 në Durrës, 3 në Poliçan, 2 në Gjirokastër, nga 1 qytetarë në Lushnje dhe Selenicë.

Janë 233 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 27 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,897 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 27 Tetor 2022)

Raste të reja ditore                22

Të shëruar në 24 orë             27

Të shtruar në spitale             4

Humbje jete në 24 orë           0

Testime ditore                     501

Testime totale                   1,995,648

Raste pozitive                      331,723

Raste të shëruara                  327,897

Raste Aktive                             233

Humbje jete                              3,593

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 

Tiranë                    153

Vlorë                         19

Gjirokastër                13

Berat                           11

Durrës                     11

 

Fier                           10

Shkodër                 7

Elbasan                   4

Lezhë                       4

Kukës.                       1

 

 

Pas