Aktualitet

Energjia/Rama: Në vitin 2025 do të kemi përmbushur 100% nevojat, kur është mot me shiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:33 - 27/10/22 |
Opi Nion

Kryeministri Rama deklaroi se deri në vitin 2025 Shqipëria do të përmbushë 100% nevojat e saj energjitike nga prodhimi në vend, në rastet kur do të kemi nëj mot me reshje të mjaftueshme.

Këtë deklaratë, Rama e bëri gjatë një konference të përbashkët me  kreun e Komisionit të Europës, Ursula Von Der Leyen, pas një takimi që kishte në qendër mbështetjen e BE-së dhe investimet për vendet e rajonit, tonë në kushtet e krizës energjitike.

“Në vitin 2025 do të kemi përmbushur 100% nevojat kur është mot me shi. Kur është mot pa shi do të thotë që do vazhdojmë të investojmë për vitin 2029”, tha Rama./Opinion.al

Pas