Rajoni

COVID-19 në Malin e Zi, 3 viktima dhe 216 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:27 - 08/09/20 |
Opi Nion

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet në Malin e Zi. Mësohet se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 3 persona, ndërsa janë regjistruar 216 raste të reja.

Viktimat kanë qenë të moshës 61 dhe 72-vjeçare. Sipas Institutit të Shëndetit Publik në Mal të Zi, në 24 orët e fundit janë testuar në total 839 mostra.

Që nga fillimi i pandemisë në Mal të Zi, 112 persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19, ndërsa rastet aktive janë 1451./ Opinion.al

Pas